Alverzoening – lekker makkelijk!?

 

Sinds mijn 50e geloof ik in Alverzoening. Ik draag het etiketje “Alverzoener” met trots als een medaille op mijn hart. Voor die tijd was ik “gewoon” Christen. Nu zeggen veel van die “gewone” Christenen dat ik in een dwaalleer geloof. We zullen zien.

Alverzoening volgens “gewone” Christenen

Uiteindelijk vergeeft God alle mensen hun zonden en mogen alle mensen de hemel in, of ze nu goed of slecht waren, of ze nu tijdens hun leven in Jezus geloofden of niet. Dat betekent dus dat iedereen er maar op los kan leven en dat er niet meer geëvangeliseerd hoeft te worden, want alle mensen worden toch wel gered. Jezus is dus eigenlijk voor niets gestorven.

Dat betekent dus dat Nero, Hitler, Osama bin Laden, Saddam Hoessein en al die andere schurken straks gewoon te midden van onze schaamteloze buren en rottige collega’s naast ons in de hemel zitten koffie te drinken. ONS, die ons hele leven ons stinkende best hebben gedaan om vroom en fatsoenlijk over straat te gaan. ONS, die nooit eens konden uitslapen op zondagmorgen, die filters op onze computers hadden om ranzige websites te blokkeren, ONS, die… enz.

Alverzoening volgens “Alverzoeners”

En in 1Timoteüs 2:6, NBV staat > “die [Jezus Christus] zichzelf gegeven heeft als losgeld voor allen.”

In Johannes 4:42, NBV staat > “dat hij [Jezus Christus] werkelijk de redder van de wereld is.”

In 1Johannes 2:2, NBV staat > “Hij [Jezus Christus] is het die verzoening brengt voor onze zonden, en niet alleen voor die van ons, maar voor de zonden van de hele wereld.”

Bovenstaande Bijbelverzen vertellen het ware evangelie, dit is te mooi om niet verteld te hoeven worden!

 

Wat is de heilzame (NBG: gezonde) leer? Dat God alles bestuurt en in de hand heeft en dat er nooit iets misgaat. Dat Jezus Christus de Redder IS van alle mensen, i.p.v. dat Hij hun Redder WIL ZIJN. De gezonde leer is in feite alles wat de apostel Paulus leerde, wat aan hem, bij meerdere gelegenheden, door de verheerlijkte Christus persoonlijk geopenbaard werd! Veel kerken en evangelische gemeenten besteden nauwelijks nog aandacht aan de brieven van Paulus. “Alverzoeners” juist wel. Het geloof in de verzoening van alle dingen is geen nieuwe stroming, integendeel, het is al 2000 jaar oud, het is het geloof van de apostel Paulus en zijn navolgers! Dwaalleer is in de loop der eeuwen in de kerken ontstaan, die afweken van de gezonde leer van Paulus.

Voor uitgebreide informatie over Alverzoening, zie www.alverzoening.info.

****Bron****

Door: Anke Pronk-Waterlander

www.pronk-stukjes.nl

error: Content is protected !!